İnci Varol Ünlü

Manisa da 1985 yılında doğdum. Yaşadığım kasabadaki 19 Mayıs etkinliklerindeki cimnastik gösterilerinden etkilenerek cimnastik hayatım başlamış oldu.
İlkokul ve ortaokulu Manisa-Muradiye de okudum.1999 yılında Manisa Fatih Anadolu Lisesini Kazanarak; İngilizce-Fen-Edebiyat-Matematik ağırlıklı dersler arasında; hazırlık ve lise 1 i burada okudum. Spordan vazgeçemeyeceğimi anlayınca lise 2 ve 3 ü spor lisesinde misafir öğrenci olarak tamamladım.
1999-2003 yılları arasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğrt. Görevlisi ve Aerobik Jimnastik Milli Takım Antrenörü Gürkan Er ‘in Küçük cimnastikçiler Grubunda, Artistik Cimnastik eğitimimin temelleri atılmış oldu. Artistik cimnastiğin yanı sıra Ritmik Cimnastik , Aerobik Cimnastik dersleri de aldım. 2000 Yılında da bayanlar da Manisa 3.cülüğünü kazandım.

Yüksek öğrenimimi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Bölümünü okuyarak 2009 yılında tamamladım. Üniversite hayatım boyunca Kreş, Anaokulu ve ilkokullarda cimnastik, modern dans, ritim-eğitim dans eğitmenliği yaptım.
Yaz aylarında Ankara Ankamall AKS Sanatolia Tanıtım Ve Gösteri Merkezinde Çocuk Tiyatrosu, sahne-dekor, Animasyon ve Drama Eğitimleri aldım. Oynanan tiyatro oyunlarının dans koreografilerini yaptım. Okul döneminde ise Hayal Perdesi Oyuncuları Ekibinin; Organizatörlüğünü, sahne-dekorunu ve yardımcı oyunculuğunu üstlendim.

2010 Yılında Antalya’da beş yıldızlı otellerde cimnastik, su cimnastiği, pilates, step-aerobik ve dans dersleri vermeye başladım. Aynı zamanda Yoga araştırmalarına başlayarak , 2012 de Antalya da Jiva Yoga; Didem Oylumlu tarafından açılan; Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimine katıldım. Sertifikamı aldıktan sonra açılan diğer eğitimlerde 2. Eğitmen olarak 2 eğitim dönemi; Anatomi ve Pratik Dersleri Eğitimleri verdim.

Öyle ki : SPOR’u ve YOGA’yı birbirinden ayrı, fakat bir bütün olarak görüp, yaşam tarzım haline getirip mesleğim olarak sürdürmeye karar verdim..

2005-2019 Enerji Beden Şifası Eğitimi (Prof. Dr. M. Selim Özkök )

Swing (Hamak) Yoga Eğitmenlik Sertifikası YogaKioo

Çetin Çetintaş ile Ters Duruşlar Workshop

Çetin Çetintaş ile Pozlar Arası Geçişler Workshop

HİS Federasyonu 1.Kademe Yoga Yardımcı Antrenörlük Belgesi

HİS Federasyonu 2 Yoga Gelişim Semineri

200 Saatlik Yoga Alliance Hatha Yoga Eğitmenlik Sertifikası

Ashtanga Yoga Çanakkale (Ünsal&Beyza Özcan) Ashtanga Yoga Kampı

Bengü Şolcum ile Yin Yoga Workshop

Tayfun Koç ile Ashtanga Yoga Workshop

Türkiye Cimnastik Federasyonu Pilates 1 Eğitmenlik Sertifikası

Türkiye Cimnastik Federasyonu 2 Pilates Gelişim Semineri

Türkiye Wushu Federasyonu Lisanslı Aikido Sporcusu 3.Kyu

Mıknatıs ile Duygusal Şifa Terapisti (Prof. Dr. M. Selim Özkök )

Radyestezist (manyetik alan enerji terapisti)

Innerspeak Empowerment Trainer

Usui Reiki Master (Prof. Dr. M. Selim Özkök )