İnci Varol Ünlü

Manisa da 1985 yılında doğdum. Yaşadığım kasabadaki 19 Mayıs etkinliklerindeki cimnastik gösterilerinden etkilenerek cimnastik hayatım başlamış oldu.

İlkokul ve ortaokulu Manisa-Muradiye de okudum.1999 yılında Manisa Fatih Anadolu Lisesini Kazanarak; İngilizce-Fen-Edebiyat-Matematik ağırlıklı dersler arasında; hazırlık ve lise 1 i burada okudum. Spordan vazgeçemeyeceğimi anlayınca lise 2 ve 3 ü spor lisesinde misafir öğrenci olarak tamamladım.

1999-2003 yılları arasında Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğrt. Görevlisi ve Aerobik Jimnastik Milli Takım Antrenörü Gürkan Er ‘in Küçük cimnastikçiler Grubunda, Artistik Cimnastik eğitimimin temelleri atılmış oldu.

Artistik cimnastiğin yanı sıra Ritmik Cimnastik , Aerobik Cimnastik dersleri de aldım. 2000 Yılında da bayanlar da Manisa 3.cülüğünü kazandım.

Yüksek öğrenimimi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Rekreasyon Bölümünü okuyarak 2009 yılında tamamladım. Üniversite hayatım boyunca Kreş, Anaokulu ve ilkokullarda cimnastik, modern dans, ritim-eğitim dans eğitmenliği yaptım.

Yaz aylarında Ankara Ankamall AKS Sanatolia Tanıtım Ve Gösteri Merkezinde Çocuk Tiyatrosu, sahne-dekor, Animasyon ve Drama Eğitimleri aldım. Oynanan tiyatro oyunlarının dans koreografilerini yaptım. Okul döneminde ise Hayal Perdesi Oyuncuları Ekibinin; Organizatörlüğünü, sahne-dekorunu ve yardımcı oyunculuğunu üstlendim.

2010 Yılında Antalya’da beş yıldızlı otellerde cimnastik, su cimnastiği, pilates, step-aerobik ve dans dersleri vermeye başladım. Aynı zamanda Yoga araştırmalarına başlayarak , 2012 de Antalya da Jiva Yoga; Didem Oylumlu tarafından açılan; Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimine katıldım. Sertifikamı aldıktan sonra açılan diğer eğitimlerde 2. Eğitmen olarak 2 eğitim dönemi; Anatomi ve Pratik Dersleri Eğitimleri verdim.

Yoga yolumda eğitim ve pratiklerime aktif olarak devam etmenin yanı sıra, yolda karşılaştığım öğrencilerimle birlikte yürümeye devam etmekteyim.

Öyle ki : SPOR’u ve YOGA’yı birbirinden ayrı, fakat bir bütün olarak deneyimleyip, yaşam yolumda mesleğim olarak sürdürmekteyim. .

Yogakioo RYT 500 Saat İleri Kademe Yoga Eğitmenlik Sertifikası (Çetin Çetintaş & Serra Sagra)

İleri Seviye Yoga Kampı (Çetin Çetintaş)

Ters Duruşlar Workshop (Çetin Çetintaş)

Pozlar Arası Geçişler Workshop (Çetin Çetintaş)

YogaKioo Swing (Hamak) Yoga Eğitmenlik Sertifikası (Nilay Kentur)

Yoga Alliance RYT 200 Saat Hatha Yoga Eğitmenlik Sertifikası (Didem Oylumlu)

HİS Federasyonu 1.Kademe Yoga Yardımcı Antrenörlük Belgesi

Ashtanga Yoga Çanakkale/Ashtanga Yoga Kampı (Ünsal&Beyza Özcan)

Yin Yoga Workshop (Bengü Şolcum)

Ashtanga Yoga Workshop (Tayfun Koç)

Türkiye Cimnastik Federasyonu Pilates 1 Eğitmenlik Sertifikası

Türkiye Wushu Federasyonu Lisanslı Aikido Sporcusu 3.Kyu

2005-2019 Enerji Beden Şifası Eğitimi (Prof. Dr. M. Selim Özkök )

Mıknatıs ile Duygusal Şifa Terapisi Eğitimi (Prof. Dr. M. Selim Özkök )

Usui Reiki Master Eğitimi (Prof. Dr. M. Selim Özkök )

Radyestezist /Manyetik Alan Enerji Terapisi

Eğitimi (Figen Gökçek)

Innerspeak Empowerment Trainer Sertifikası (Ülkay)

Tele0.506 751 65 23