Yoganın 4 Yolu

1511170_196115413919075_803686491_n

Jnana Yoga / Yoganın 4 Yolu

Jnana Yoga, bilgi ve bilgeliğin yogasıdır…

Janana Yoga 4 Yoga yolundan biridir. Bilgi, bilgelik, içgözlem ve tefekkürün yoludur. Sistematik bir çalışma ile, varlığımızın doğasının derin araştırılmasını ve sahte kimliklerimizi bir kenara koymayı kapsar.

Kutsal kitaplar Veda’ların son bölümü olan Upanşhad’larda geçen Vedanta filozofisi üzerine bilgelik kazanmak Jnana Yoganın gereğidir. “Veda” bilgi, “Anta” son demektir.

Vedanta filozofisinin güzelliği, entellektüel kavramı ve katkısız felsefeyi aşması, bilgiyi bilgeliğe dönüştürerek bir hayat deneyimi haline getirmesidir. Kişi, zihin gücünü kullanarak gerçeği gerçek olmayandan, kalıcı olanı geçici olandan ayırma üzerine çalışır.

Jnana Yoga en zorlu Yoga yoludur. Güçlü bir arzu ve zihin gücü gerektirir.

Yoganın 4 Yolu

Bhakti Yoga / Yoganın 4 Yolu

Bhakti Yoga evrensel sevgiyi anlamanın ve adanmanın yoludur…

Adanmışlık Yogası olarak da geçen Bhakti Yoga, özellikle duygusal doğaya sahip kişilere hitap eder. Bhakti Yoga yapan kişi sevginin gücüyle motive olur ve Yaratıcıyı sevginin şekillenmesi olarak görür. Bhakti Yogada ilahiler ve şarkılar kullanılır. Bir Bhakti Yogi, dua, ibadet ve ritüeller aracılığıyla koşulsuz sevgi ve bağlılık ile teslimiyeti deneyimler…

Yoganın 4 Yolu

Karma Yoga / Yoganın 4 Yolu

Karma Yoga karşılık beklemeden, özverili bir şekilde yapılan hizmetin yoludur…

Yoganın 4 Yolu

Raja Yoga / Yoganın 4 Yolu

Raja Yoga fiziksel ve zihinsel kontrolün yoludur…

Raja; kral demektir. Raja yoga uygulayan kişi bağımsız ve korkusuzdur aynı zamanda kendinden emin bir şekilde güvenle hareket eder. Raja Yoga, disiplin ve uygulama yoludur. Raja Yoga, 8 basamaklı Asthanga Yoga sistemidir.

  1.YAMA – Olumsuzluklardan Arınma
  2.NİYAMA – Olumlulukları Güçlendirme
  3.ASANA – Bedensel Duruş Teknikleri
  4.PRANAYAMA – Solunum ve Enerji Çalışmaları
  5.PRATYAHARA – Duyuların Denetimi
  6.DHARANA – Odaklanma Teknikleri
  7.DHYANA – Meditasyon
  8.SAMADHİ – Evrenle Bütünleşme

Pilates

Pilates Antalya

Akıl, beden ve ruh üçlüsünün birbirleriyle olan koordinasyonunu kasteder. Joseph H. Pilates yazdığı ‘Tüm Vucut Sağlığı’ kitabında; egzersiz, sağlıklı beslenme, hijyen, dengeli uyku alışkanlığı, bol miktarda güneş ışığı, temiz hava, iş hayatında denge, boş zamanlarda yapılan aktivite ve rahatlama ‘ya dikkat çekmiştir.

Acro Yoga

Acro Yoga Antalya

Temeli güven ve birlik duygusudur ve korkularınızdan sizi uzaklaştırır. Kendinize,partnerinize ve ekibinize güvenmenizi sağlar. Diğer insanlarla fiziksel ve ruhsal iletişiminizi güçlendirir, güven duygusunu çoğaltır ve birbirine güvenen bir topluluk oluşturur.

Beach Yoga

Beach Yoga Antalya

Antalya’nın eşsiz denizinin dalga sesinde, insanın içini ısıtan güneşinde, göz kamaştıran kumsalları ve doğası eşliğinde Beach Yoga – Kumsalda Yoga yapmak bize huzur katıyor. Ruhumuzun yaşam enerjisini yükseltip, zihnimizi temizleyip, bedenimizi dinginleştiriyor. Aynı zamanda sosyalleşerek güzel dostluklar kurulmasına olanak sağlıyor.