Yoga’ya Başlamak için 8 İpucu

ornament

Yoganın faydalarından azami derecede istifade edebilmek için birkaç temel ilkeyi göz önünde tutabiliriz. Bunları izleyerek egzersizlerinizde ustalaşın ve yogaya sıkı sıkıya sarılın.

1.Disiplininizi Muhafaza Edin Egzersizlerinizi düzenli olarak sürdürmeniz daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. 2. Soluk Alış-Verişinize Yoğunlaşın Nefesinize konsantre olmanız vücudunuz ve zihninizin birbiriyle bütünleşmesini sağlayacaktır.

3. Sürekli Egzersiz Performansınızı Mükemmel Hale getirir Kendi sınırlamalarınıza yoğunlaşmanız performansınızı geliştirecektir. Hareketli vücut konumlarına dinamik pozisyonlar denir.

devamı için tıklayınız

Yoganın 8 Basamağı

Güncel Yazılar

Çiftler için Yoga

ACRO YOGA ( Eşli Yoga ) ’NIN Kişiye Faydaları

Temeli güven ve birlik duygusudur ve korkularınızdan sizi uzaklaştırır. Kendinize,partnerinize ve ekibinize güvenmenizi sağlar. Diğer insanlarla fiziksel ve ruhsal iletişiminizi güçlendirir, güven duygusunu çoğaltır ve birbirine güvenen bir topluluk oluşturur.

detaylar

Pilates

‘Her şeyden önce, nasıl doğru nefes alınır öğren. İçeri nefes al, dışarı nefes ver. Tamamen nefes ver.’

Nefes, artan hacim kapasitesi, oksijenasyon ve diğer fizyolojik değişiklikleri işleyen, vücudun ayrılmaz bir parçasıdır. Tam nefes alma ve dolaşım sistemi, kirlerin ve metabolik atıkların nefes verirken dışarı atılmasına ve oksijen açısından zengin olan kanı dokulara taşıyarak dokuların beslenmesine yardımcı olur.

detaylar

Beach Yoga

Mustafa Kemal Atatürk’ ünde dediği gibi ‘Hiç Şüphesiz ki Antalya Dünyanın En güzel Yeridir

Antalya’nın eşsiz denizinin dalga sesinde, insanın içini ısıtan güneşinde, göz kamaştıran kumsalları ve doğası eşliğinde ’Sahilde Yoga’ yapmak bize huzur katıyor. Ruhumuzun yaşam enerjisini yükseltip, zihnimizi temizleyip, bedenimizi dinginleştiriyor. Aynı zamanda sosyalleşerek güzel dostluklar kurulmasına olanak sağlıyor.

detaylar